Gazownictwo

Taśmy do oznakowania sieci gazowych poprzez zastosowaną wkładkę stalową, podobnie jak w przypadku taśm do sieci telekomunikacyjnych, zapewniają łatwość i pewność lokalizacji. Żółty, wyrazisty kolor taśmy daje pewność, że taśma wyciągnięta z ziemi przez łyżkę koparki zostanie zauważona i nie dojdzie do uszkodzenia gazociągu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa taśma na całej długości jest perforowana, co zapobiega gromadzeniu się cieczy i gazu. Zarówno taśmy do oznakowania sieci gazowych, jak i do oznakowania sieci telekomunikacyjnych posiadają nadruk na całej długości taśmy ułatwiający szybką identyfikację rodzaju sieci. System oznakowania zgodnie z normą ZN-G-3001:2001 uwzględnia zastosowanie kompletu dwóch taśm:

– Taśma ostrzegawcza

– Taśma lokalizacyjna (z wkładką ze stali kwasoodpornej)

Tabela dostępnych taśm:

Opis taśmy Wygląd Indeks Szerokość Nadruk
żółta, gładka z nadrukiem IMG_0064 TO-Gn/20 20 cm „GAZ”
TO-Gn/30 30 cm „GAZ”
TO-Gn/40 40 cm „GAZ”
żółta, perforowana z wkładką stalową 3 TOL-G1/20 20 cm
TOL-G1/30 30 cm
TOL-G1/40 40 cm
żółta z nadrukiem z wkładką stalową IMG_1808 TOL-Gn1/20 20 cm „GAZ”
TOL-Gn1/30 30 cm „GAZ”
TOL-Gn1/40 40 cm „GAZ”
żółta, gładka z wkładką stalową IMG_1791 TOL-6/z 6 cm
przewód lokalizacyjny DY 1,5 i 2,5mm przewod-instalacyjny

 

Schemat budowy i lokalizacji sieci gazowych:

 

 

IMG_1822 Detale taśmy

Kolor: Żółty
Nadruk: „Gaz”
Szerokość: 6-40cm
Wkładka stalowa: Tak
Zapytaj o produkt lub wycenę.

 

SŁUPKI OZNACZENIOWO-POMIAROWE

GAZ kopiaSłupki oznaczeniowo-pomiarowe służą do oznaczania przebiegu podziemnych instalacji oraz do montażu w ich wnętrzu urządzeń monitorujących w/w instalacje. Wykonane są z polietylenu o dużej gęstości (HDPE) o przekroju okrągłym. Składają się z korpusu o średnicy 140 [mm] wyposażonego w uniwersalny wspornik służący do montażu różnego rodzaju urządzeń, kołpaka o średnicy 160 [mm] zamykanego zamkiem oraz podstawy z tworzywa z krzyżowymi prętami. Słupki przystosowane są do montażu różnego rodzaju zamków. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczone są przed korozją przez cynkowanie. W kołpaku wykonane są otwory zapewniające wystarczające przewietrzanie komory mocowania zakończeń kablowych. Kołpak wyposażony jest w wymienną aluminiową przykrywkę, malowaną na dowolny kolor za pomocą poliestrowej farby proszkowej. Rozwiązanie podstawy z tworzywa pozwala na bezproblemowe wprowadzenie kabli lub taśmy oraz łatwe i stabilne ustawienie słupka w gruncie.

 

SŁUPKI OZNACZENIOWE

Słupki oznaczeniowe służą do oznaczenia przebiegu podziemnych instalacji za pomocą tabliczek/naklejek znamionowych. Mogą być montowane w newralgicznych punktach sieci i służyć do opisu informacji o przebiegu trasy. Słupek oznacznikowy wykonany z PCV/PE o bardzo wysokiej wytrzymałości z powłoką PMMA, odporny na promieniowanie UV i kredowanie. Słupek posiada odpowiednią kotwę, stabilizującą i zabezpieczającą przed wyrwaniem.

 

Do pobrania: