Wodociągi i kanalizacja

Duże zagęszczenie sieci wodociągowych zwłaszcza w terenach miejskich sprawia, że oznakowanie ich przebiegu nabiera szczególnego znaczenia. Rozwiązaniem są tutaj taśmy ostrzegawcze i ostrzegawczo-lokalizacyjne stosowane do oznakowania sieci wodociągowych. Zapewniają one możliwość wczesnego ostrzeżenia o istnieniu sieci wodociągowej, przez co zapobiegają przypadkowemu uszkodzeniu wodociągu. Istnieje możliwość zastosowania wkładki ze stali kwasoodpornej zapewniającej łatwość lokalizacji sieci.

Rozwiązanie to stosuje się również w przypadku sieci kanalizacyjnych i melioracyjnych. Podobnie jak w przypadku sieci wodociągowych oznakowanie sieci energetyki cieplnej nabiera szczególnego znaczenia w terenach miejskich. Aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu sieci, stosujemy taśmy ostrzegawcze i ostrzegawczo-lokalizacyjne do oznakowania sieci energetyki cieplnej w kolorze biało-zielonym. Do lokalizacji sieci używamy taśmy z wkładką stalową, co zapewnia łatwą lokalizację sieci.


Tabela dostępnych taśm:

Opis taśmy Wygląd Indeks Szerokość Rodzaj Nadruk
niebieska IMG_1783 TO-W/20 20 cm
TO-Wn/20 20 cm „UWAGA WODOCIĄG”
TOL-W/20 20 cm z wkładką stalową
TOL-Wn/20 20 cm z wkładką stalową „UWAGA WODOCIĄG”
niebieska z wkładką stalową IMG_9962 TOL-6 6 cm klejona
TOL-6/z 6 cm zgrzewana
biało-niebieska 15 TO-Wbn/20 20 cm
TOL-Wbn/20 20 cm z wkładką stalową
zielona IMG_9941 TO-Z/20 20 cm
TOL-Z/20 20 cm z wkładką stalową
biało-zielona 17 TO-EC/20 20 cm
TOL-EC/20 20 cm z wkładką stalową
brązowa 35-polski2 TOL-BR/20 20 cm z wkładką stalową
brązowa 35-polski2 TOL-BRn/20 20 cm z wkładką stalową „KANALIZACJA”
czarna brązowa TOL-CZn/20 20 cm z wkładką stalową „KANALIZACJA”

Detale taśmy

Kolor:
niebieski,
białoniebieski,
zielony,
białozielony,
brązowy

Szerokość: 6-25 cm
Wkładka stalowa: Tak
Zapytaj o produkt lub wycenę.

 

SŁUPKI OZNACZENIOWO-POMIAROWE

WODA kopiaSłupki oznaczeniowo-pomiarowe służą do oznaczania przebiegu podziemnych instalacji oraz do montażu w ich wnętrzu urządzeń monitorujących w/w instalacje. Wykonane są z polietylenu o dużej gęstości (HDPE) o przekroju okrągłym. Składają się z korpusu o średnicy 140 [mm] wyposażonego w uniwersalny wspornik służący do montażu różnego rodzaju urządzeń, kołpaka o średnicy 160 [mm] zamykanego zamkiem oraz podstawy z tworzywa z krzyżowymi prętami. Słupki przystosowane są do montażu różnego rodzaju zamków. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczone są przed korozją przez cynkowanie. W kołpaku wykonane są otwory zapewniające wystarczające przewietrzanie komory mocowania zakończeń kablowych. Kołpak wyposażony jest w wymienną aluminiową przykrywkę, malowaną na dowolny kolor za pomocą poliestrowej farby proszkowej. Rozwiązanie podstawy z tworzywa pozwala na bezproblemowe wprowadzenie kabli lub taśmy oraz łatwe i stabilne ustawienie słupka w gruncie.

 

SŁUPKI OZNACZENIOWE

Słupki oznaczeniowe służą do oznaczenia przebiegu podziemnych instalacji za pomocą tabliczek/naklejek znamionowych. Mogą być montowane w newralgicznych punktach sieci i służyć do opisu informacji o przebiegu trasy. Słupek oznacznikowy wykonany z PCV/PE o bardzo wysokiej wytrzymałości z powłoką PMMA, odporny na promieniowanie UV i kredowanie. Słupek posiada odpowiednią kotwę, stabilizującą i zabezpieczającą przed wyrwaniem.

 

Schemat budowy i lokalizacji sieci wodociągowych:

 

Do pobrania:

Schemat połączenia taśm z wkładką stalową

Lokalizator 2273M-iD dane techniczne

Markery EMS – katalog

Markery i lokalizatory – cennik